Ürünler

Alçıpan Giydirme Duvar

Mevcut duvarların restore edilmesinde, tesisatların gizlenmesinde, mekansal tasarımlarda vb. kolaylıkla kullanılabilir. Özellikle dıştan ısı yalım sistemi uygulanmamış veya yeterli düzeyde olmayan binalarda, ısı yalıtımının doğal olarak da enerji tasarrufunun sağlanmasında etkili bir uygulamadır. Bu sayede TS 825’e uygun ısı yalıtımı ve yangının dayanım talepleri hızlı ve kolay bir şekilde sağlanmış olur.Yapıda bulunan duvara metal iskelet üzerine vida yardımı veya mevcut duvara alçı yardımı ile alçı levhaların birleştirilmesiyle oluşan duvara giydirme alçı duvar denir.
 

Sadece ısı yalıtımında değil, aynı zamanda dış duvarların ve iki mekan arasındaki ses yalıtımının arttırılması amacı ile kullanılmaktadır.Elektrik tesisatı vb. kablolar Alçıpanın arasındaki duvar boşluğuna yerleştirilir. Tüm kablolar, Duvar C Profillerinde bulunan özel yuvarlak deliklerden kolayca geçirilebilir. Bu delikler kabloların hızlı geçirilebilmesi için Alçıpanın arasındaki duvar boşluğunda uygun yerlerde bulunur

Alçıpan bölme duvar tuğla duvardan 9 kat daha hafiftir. Bu depremden daha az etkilenmesi anlamına gelmektedir. Alçıpan mükemmel ses ve ısı yalıtımı sağlar, Alçıpan ile eviniz nefes alır. Alçıpan içerisinde bulunan su moleküllerini bulunduğu ortamın nemi azaldığında ortama geri verir, ortamdaki nem fazlalaştığında kendi bünyesine hapseder, kısacası ortamın nemini dengeler.Alçıpan Bölme Duvarlar yer kaybına yol açmaz; minimum 7.5 cm duvar kalınlığı ile düzgün bir duvar elde edersiniz.

Kullanım Alanları

» Konutlar
» Ofis ve yönetim binaları
» İş ve alışveriş merkezleri
» Oteller Hastaneler
» Sinema ve tiyatro salonları