Ürünler

Metal Asma Tavan

Metal Asma Tavan Sistemleri, iç mekanlarda karşılaşılabilecek pek çok şantiye sorununa kesin çözüm getirmek amacıyla tasarlanmış ve geliştirilmiştir , serbest oturan (düz ve sarkmalı), gizli taşıyıcılı,kanca ve entegre plakalar ile görünür ve gizli taşıyıcılı sistemlerden oluşur.Çok geniş kullanım seçeneği sunmasının yanı sıra, montaj kolaylığı da sağlar. Aydınlatma, havalandırma, sprinker vb. tesisat tavana asılarak kolayca uygulanabilir.

Metal Asma Tavan, asma tavan sistemleri arasında en fazla tercih edilen modellerin oluşturduğu sisteme verilen isimdir.Metal asma tavan, adından da belli olduğu gibi metal den oluşan, tavan kısmında bulunan tüm farklı mekanik ve elektrik tesisatı, uygulanması planlanan alana farklı modelleri ile görsellik kazandırarak kapatma imkanı sunan sistemdir. Asma tavan, monte edilmesi planlanan alanlara kullanım amacı doğrultusunda aranılan en görsel çözümü sunmaktadır. Neme dayanıklılığı son derece güçlü olan metal asma tavan sistemi ,uygulanması ile bir bütün olarak bakıldığında son derece basit bir sistemdir. Montajı, Demontajı hızlı ve pratik olması kullanıcı açısından çok büyük avantajlar sağlamaktadır.Temizleme konusunda ise diğer asma tavan sistemlerinden bir basamak önde olan metal asma tavan sistemi hatta boyanabilme özelliğine de sahiptir ve diğer asma tavan sistemleri arasında en uzun ömürlü ve en dayanıklı sistem olarak bilinmektedir.

Metal Asma Tavanlar, zengin perforasyon ve renk alternatifleriyle Clip-in, Lay-in, Hook-on, Hook-on Koridor, Perspekta ve Norma Grid sistemleriyle farklı foksiyonlara ve estetik anlayışa hitap etmektedir. 30x30, 30x60, 60x60, 60x120 gibi farklı ölçlülerle galvanize sac ya da alüminyum malzemeden üretilmektedir.


Metal asma tavan 3 farklı modelden oluşmaktadır. Asma tavan sisteminden beklentilerimize cevap verebilmek adına farklı modellerde üretilen metal asma tavan plaka ve modelleri: Lay-on (Düz oturan), Lay-in (Sarkmalı), Clip-in (Gizli Taşıyıclı) sistemlerdir.Bu 3 farklı sistemin her birinin farklı özellikleri, farklı gereksinimler sonucu ortaya çıkmıştır. Asma tavan plakaları arasında en maliyetli olanı ve uygulama sonrası senelerce gönül rahatlı ile kullanabileceğiniz sistem metal asma tavan sistemidir.Asma tavan günümüz teknolojisinde hızla her yeni projede yer alan bir sistem haline gelmiş ve şuanda türkiye ve avrupada son derece yaygın bir kullanım alanına sahip bir sistemdir.Bir alanda en önemli bölgeler zemin ve tavan kısmıdır.Eğer tavan amacına uygun şekilde planlanır ve asma tavan uygulaması ile sonlandırılır